Fundacja Dobrego Dnia

Kontakt

Fundacja Dobrego Dnia
Siedziba Fundacji i adres do korespondencji:
ul. Hoża 86 lok. 210 00-682 Warszawa
Miejsce realizacji działań statutowych:
ul. Międzyborska 60/62 lok U2 04-024 Warszawa
KRS Fundacji: 0000907125,
NIP: 1133035860,
REGON: 389252119
Tel.: 517751384
e-mail: fundacja.dobregodnia@gmail.com
FB: www.facebook.com/Fundacja-Dobrego-Dnia

Z nami - w każdym dniu odnajdziesz coś Dobrego!


Dokumenty Fundacji






Poczytaj o nas: https://mieszkaniec.pl/pare-slow-o-fundacji-dobrego-dnia/


Cele Fundacji Dobrego Dnia

Jak stanowi Statut Fundacji Dobrego Dnia: „Celem fundacji jest działalność na rzecz dobra publicznego ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb środowisk osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych w zakresie: ochrony zdrowia, integracji społecznej, aktywizacji zawodowej, opieki socjalnej, edukacji, nauki i kultury oraz wypoczynku i rekreacji”.

Nasze działania to m.in. terapia i szeroko pojęte wsparcie osób z diagnozą autyzmu i/lub z niepełnosprawnościami sprzężonymi – bez względu na ogólny stan zdrowia, wcześniejsze doświadczenia terapeutyczne, diagnozy współwystępujące i wiek.


Rodzaje wsparcia i standardy pracy

Fundacja Dobrego Dnia prowadzi zajęcia terapeutyczne: indywidualne, w diadach, grupowe oraz świetlicowe - w postaci moderowanych zajęć ogólnorozwojowych uczących angażowania się w konstruktywne aktywności w czasie wolnym od innych zajęć. Wszystkie oddziaływania nakierowane są na poprawę funkcjonowania Podopiecznych w codziennym życiu. Oferowane wsparcie terapeutyczne jest zawsze zindywidualizowane, dostosowane do możliwości poznawczych i percepcyjnych Podopiecznego oraz nakierowane na jego bieżące potrzeby – zaobserwowane w czasie zajęć i/lub zgłoszone przez Podopiecznego lub jego Bliskich.

Poprzez zróżnicowane oddziaływania dążymy do poprawy funkcjonowania Podopiecznych w sferze osobistej (samoobsługa, samodzielność) i społecznej (relacje z innymi, funkcjonowanie w środowisku domowym, placówkach edukacyjnych i opiekuńczych, ośrodkach, przestrzeni publicznej) i zwiększenia ich szans na uczestnictwo w  życiu społecznym, podniesienie komfortu życia i przezwyciężanie trudności wynikających z diagnozy. Ustawiczne wspieranie w rozwoju daje efekty. Bez względu na wiek, stan zdrowia i diagnozę każdy może się uczyć, jak być bardziej samodzielnym!

W pracy terapeutycznej (w zależności od struktury zajęć i poziomu funkcjonowania Podopiecznych i ich indywidualnych potrzeb) czerpiemy z nurtu behawioralnego, poznawczo-behawioralnego, psychoedukacji, Treningu Umiejętności Społecznych (TUS), metody TEACCH (Treatment and education of autistic and related communication handicapped children) oraz metod Alternatywnej i Wspomagającej Komunikacji AAC.

Pracujemy w interdyscyplinarnym zespole złożonym z psychologa, pedagoga, oligofrenopedagoga, wspieranego w stałej współpracy przez lekarza psychiatrę. Program terapeutyczny (indywidualny czy grupowy) jest pisany oraz ewaluowany przez interdyscyplinarny zespół Fundacji.

Zajęcia realizowane w Fundacji Dobrego Dnia pomagają m.in.:

  • komunikować się z otoczeniem - osobom niemówiącym;
  • kształtować poprawne relacje międzyludzkie - osobom mającym trudność z odczytywaniem własnych i cudzych emocji oraz rozumieniem zasad interakcji społecznych;
  • pracować nad zachowaniem i uczyć się zachowań akceptowalnych społecznie - osobom, które angażują się w zachowania agresywne, autoagresywne lub destrukcyjne;
  • uczyć się samoobsługi i samodzielności - osobom, które ze względu na stan zdrowia wymagają stałego intensywnego wsparcia w codziennej egzystencji.

Zajęcia, które prowadzimy, poprzez poprawę funkcjonowania naszych Podopiecznych - wpływają także istotnie na obniżenie napięcia i przeciwdziałanie wypaleniu opiekuńczemu u ich Bliskich - świadczących im codzienną wieloletnią opiekę.


Oferta zajęciowa Fundacji Dobrego Dnia

Fundacja Dobrego Dnia udziela wsparcia poprzez prowadzenie dotowanych zajęć terapeutycznych, o ile otrzymała wcześniej stosowne finansowanie w postaci grantu lub darowizny. Nie prowadzimy zajęć komercyjnych. Fundacja nie udziela Podopiecznym wsparcia finansowego ani rzeczowego.

Zapraszamy do kontaktu, jeśli potrzebujecie Państwo empatycznego wsparcia w postaci terapii dla Waszych bliskich z autyzmem i/lub z niepełnosprawnościami sprzężonymi. W zależności od realizowanego projektu - oferujemy zajęcia indywidualne, w diadzie, grupowe oraz świetlicę terapeutyczną.

Informacji co do realizowanych aktualnie projektów i naboru na dotowane zajęcia – udzielamy mailowo  pod adresem: fundacja.dobregodnia@gmail.com oraz zamieszczamy na stronie Fundacji, w mediach społecznościowych FB oraz na stronie ngo.pl. 

Oferta zajęciowa Fundacji Dobrego Dnia – czyli co robimy?

Fundacja Dobrego Dnia (nr KRS: 0000907125) w latach 2022-2023 zrealizowała trzy edycje projektu „Klub Dobrego Dnia - Placówka ustawicznego wspierania rozwoju” (III-IX 2022 - I edycja projektu, X 2022-IV 2023 - II edycja projektu, VI do XII 2023 – III edycja) - sfinansowane w całości ze środków Fundacji ORLEN.

Świetlica terapeutyczna o nazwie „Klub Dobrego Dnia” to miejsce dla dorosłych osób z dysfunkcjami rozwojowymi po zakończeniu edukacji szkolnej. W ramach projektu wspieramy Uczestników w obszarze codziennego funkcjonowania osobistego i społecznego. Nasi Terapeuci i Asystenci współprowadzą zajęcia. Dodatkowo asystenci wspierają Uczestników zajęć w środowisku domowym (gdy zajdzie taka potrzeba) lub w czasie przemieszczania się po mieście (na zajęcia i do domu). Realizacja IV edycji „Klubu Dobrego Dnia” w okresie od VII 2023 do III 2024 możliwa jest dzięki darowiźnie od Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego.

W cyklu regularnych cotygodniowych spotkań Uczestnicy, w miarę indywidualnych możliwości, korzystają z zajęć: 1) Usprawniania manualnego 2) Ceramicznych, 3) Rękodzieła artystycznego, 4) Relaksacyjnych, 6) Ruchowych, 7) Treningu Samodzielności w terenie, 8) Psychoedukacyjnych z elementami Treningu Umiejętności Społecznych oraz w 9) Treningu Umiejętności Praktycznych.

W 2023 roku Fundacja Dobrego Dnia zrealizowała też trzymiesięczny pilotażowy projekt „Z Twoją pomocą dam radę! Indywidualne wsparcie funkcjonowania osobistego osób z dysfunkcjami rozwojowymi w życiu dorosłym”. Zajęcia realizowaliśmy dzięki darowiźnie, jaką otrzymaliśmy od Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej z siedzibą w Warszawie.

Od II do XII 2024 realizujemy, także dzięki darowiźnie od Fundacji LOTTO, projekt „Z twoją pomocą dam radę! Specjalistyczne wsparcie dla dorosłych osób z dysfunkcjami rozwojowymi”. Tym razem projekt oprócz organizacji zajęć indywidualnych nakierowanych na usprawnianie funkcjonowania osobistego poprzez naukę potrzebnych na co dzień podstawowych umiejętności obejmuje także prowadzenie dwóch grup terapeutycznych nakierowanych na usprawnianie w zakresie motoryki małej, generalizację umiejętności nabytych podczas zajęć indywidualnych oraz naukę funkcjonowania w środowisku.

Lokal Fundacji Dobrego Dnia

Od stycznia 2024 roku Fundacja Dobrego Dnia otrzymała możliwość najmu od Miasta St. Warszawy lokalu pod adresem ul. Międzyborska 60/62. W imieniu Podopiecznych i ich bliskich – serdecznie dziękujemy Władzom Dzielnicy Praga Południe, a w szczególności Burmistrzowi, jego Zastępcom i całej Radzie Dzielnicy za zrozumienie potrzeb naszych Podopiecznych oraz okazaną troskę i wsparcie!


Pomóż nam pomagać

Na naszych zajęciach Uczestnicy (dorosłe osoby z trudnościami rozwojowymi, niezdolne do samodzielnej egzystencji) podnoszą swoje kompetencje codziennego funkcjonowania osobistego i społecznego: zyskują kolegów, uczą się przydatnych w życiu umiejętności, wyrażają się twórczo, konstruktywnie spędzają czas.

Jeśli uważacie Państwo, że cel działań Fundacji Dobrego Dnia jest dobrym celem i tworzenie „dobrych dni” dla naszych Podopiecznych jest warte wysiłku – wesprzyjcie Fundację dowolną (najlepiej cykliczną) wpłatą na stronie: https://www.siepomaga.pl/fundacjadobregodnia.

Środki z darowizn przeznaczone są wyłącznie na cele statutowe Fundacji, tj. świadczenie pomocy terapeutycznej naszym Podopiecznym.

Fundacja Dobrego Dnia nie prowadzi działalności gospodarczej i jest ORGANIZACJĄ NON PROFIT. Utrzymuje się wyłącznie z grantów i darowizn. Założenia te zostały zawarte w Statucie Fundacji (nr KRS Fundacji 0000907125).

Darowizny na rzecz Fundacji Dobrego Dnia pomagają nam zwiększyć dostępność usług terapeutycznych i świadczyć pomoc większej liczbie rodzin w potrzebie!

Niezależnie od stałego poszukiwania przez nas wsparcia w postaci grantów, zwracamy się z prośbą o wsparcie działań Fundacji przez darowiznę pieniężną lub rzeczową.

Konto do darowizn na cele statutowe Fundacji Dobrego Dnia:

mbank 61 1140 2004 0000 3302 8374 3809

Przelew tytułem: „Darowizna na cele statutowe Fundacji – na terapię osób z diagnozą autyzmu i/lub z niepełnosprawności sprzężonych”

W sprawie darowizn rzeczowych – prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (tel.: 517751384) lub mailowy (e-mail: fundacja.dobregodnia@gmail.com).

Dziękujemy w imieniu naszych Podopiecznych i ich Bliskich! Zespół Fundacji Dobrego Dnia

2024 © Fundacja Dobrego Dnia. Wszelkie prawa zastrzeżone.•